Author: www.banaby.sk


Teraz je náš život bol zjednodušený tak, že máme veľa času na prácu s deťmi. Ale potom je tu pokušenie urobiť všetko pre dieťa, je plné.
Ako urobiť dieťa, nezávisle na nás? Ako vychovávať dieťa a naučiť ho byť schopný vybrať?
Ako sa dostať do snov dieťaťa s ich príkazy?
Po prvé, uvedomiť si, že sa vám priznať, že takéto chyby. A začať pracovať na sebe. Úlohou rodičov je vychovávať dieťa pripravené na dospelosti žiť samostatne. Nie prosí pre seba výhody druhých, a byť schopný uživiť.
Nemyslím si, že mačka učí mačiatka, ako povedať, MŇAU, aby hostesky dal kus mäsa a viac. Mačka učí jej mačiatka chytiť myš sám, nie nádej na dobrý hosteska, a spoliehať sa na vlastné sily. V ľudskej spoločnosti. Samozrejme, veľmi dobre, ak sa budete učiť dieťa požiadať, aby iní (rodičia, bratia, sestry, priateľov), dám mu všetko, čo potreboval. Dobre, ak jednoducho nemajú nič, aby mu? Mal by byť schopný získať si potrebné veci.
Po druhé, prestal som robiť pre dieťa, čo by mohla urobiť sama. Napríklad, obliekať a vyzliekať. Áno, trvalo to večne, a niekedy som bola v pokušení rýchlo obliekať alebo vyzliekať. Ale som prekonal, a po pomerne krátkej doby sa stala sama, a rýchlo, obliekať a vyzliekať. Teraz priviedol som ho až do skupiny, ona pozdravil učiteľ a vzal. Páčilo sa mi to, takéto hmotnosť bola odštartovala svoje plecia!
Po tretie, bolo podporiť jej na to všetko sami. Chcete pozerať Sovietskeho karikatúry — zapnite TELEVÍZOR sám. Niekoľkokrát ukázala, ako zapnúť a kde získať pásky, a prestali obsahovať sám. A dcéra sa naučila!
Chcem pozvať, aby žena na starosti sama. Uvidíte, že vaše dieťa naozaj môže urobiť sám, nech a nech robí. Výchova detí predškolského veku, skúste porovnať ich s vami, aby ste boli v určitom veku. Ak by ste mohli, to znamená, že by mohli byť už. Obmedziť vašu túžbu pomôcť vytvoriť krásny domov. Napríklad, dieťa je daná materská škola priradenie nakresliť niečo, alebo tvarovať. Nech urobí sám.
V sekcii na aerobik uskutočnila Vianočná súťaž o najlepší obrázok. Rodičia sa snažili vôbec. Veľmi, veľmi krásne diela. Ale, vážení rodičia, za zásluhy svojho dieťaťa, čo potom? Moje urobil, krivý, askew, dieťa 4 rokov veku je normálne. Koniec koncov, ona je všetko! A ako je hrdý na seba: "ja sám"!
Ďalej — viac, učiť samoobslužný je polovica bitky. Je potrebné učiť sa a myslieť samostatne. A umožniť čas ísť do dospelosti.