Ameryka – wspaniały kraj. Wszyscy wiedzą, że głównym problemem amerykanów jest otyłość. W związku z tym, pojawiają się nowe metody leczenia tej choroby i w szybszym tempie rozwija się . Specjaliści nie muszą wymyślać "koło", a wrócili do dawno znanych prawd — śniadanie należy zjeść samemu, obiadem podziel się z przyjacielem, a ukochany późną kolację oddać wrogowi. Tak zwana dieta "Dinner Cancelling", co w tłumaczeniu brzmi, jak "Kolacja minus", w Ameryce stał się bardzo popularny, a w ostatnim czasie i Europa przejęła doświadczenie.
Co ta dieta jest? Cały problem w kolacji. Każdy, kto chce zrzucić kilka wadze, a także utrzymać dobrą formę, muszą, nie to, że zapomnieć o kolacji jako takie, ale i o istnieniu takiego słowa. Koncepcja diety Kolacja minus, jest idealna dla osób prowadzących aktywny tryb życia, biznesmenów, studentów, jak i dla matek, które prowadzą sprawy domowe. A jeszcze popularność daje znaczne oszczędności na zakupie produktów.
Przejdźmy do głównego, co to jest dieta "kolacja minus"? Ta modna dieta składa się z czterech zasad, które należy wykonywać płynnie, bez żadnych wymówek. Tak więc, po pierwsze:
organizm musi otrzymywać odpowiednią ilość mikroelementów i witamin, żeby uzupełnić zapasy energetyczne;
w wyborze produktów spożywczych, bądź szczególne podejście i opiekę — lepiej, żeby były świeże;
pełna rezygnacja z tłuszczów, które mogą negatywnie wpływać na organizm;
dodawanie wodnych zapasów organizmu.
Ta dieta nadaje się do prawie wszystkich, ponieważ nie przewiduje sztywnych zakazów w produktach, najważniejsze, żeby wszystko, ciasto, frytki lub słodkie, brali na śniadanie. Śniadanie – jedz wszystko, czego dusza pragnie. W porze lunchu warto być selektywne w wyborze spożywanych potraw, ponieważ organizm musi zaspokoić witaminy, które pomogą zachować energię do następnego posiłku.
Dieta amerykańska "kolacja minus" daje możliwość osiągnięcia idealnych kształtach, ale nie zapominaj, że należy krytycznie odnieść się do pożądanej wagi. Nie ma potrzeby po każdym śniadaniu i kolacji usiąść za liczenie pochłonięte kalorie. Zamień odbiór ulubionych dań w przyjemność, a nie ciągły stres. Twoje wewnętrzne pragnienie, aby kupić odpowiedni ciężar, pomoże wyrzucić wszystkie niepotrzebne.
Niestety, dieta na zasadzie "Kolacja minus", nie daje szybkie rezultaty. Wszyscy eksperci twierdzą, że tylko długotrwałe diety, mogą wypracować właściwe nawyki żywieniowe. Dostroić się na pozytywny wynik, spróbuj zobaczyć efekt końcowy. Znajdź stare dżinsy, które zawsze służyły wzorcem idealnej wagi, umieść je w widocznym miejscu. To będzie dodatkową zachętą trzymać się zasad diety "Kolacja minus" (Dinner Cancelling).
I jeszcze kilka rzeczy, które zdecydowanie pomogą:
po 17.00 — żadnego posiłku, tylko woda;
jeśli jeść dużo tłustych produktów, to warto zjeść kilka kawałków ananasa lub grejpfruta;
pij więcej wody, ale nie tylko po 17.00, a i w ciągu dnia. Woda oczyszcza organizm z toksyn.

I ostatnia, wybierając produkty, nie bądź leniwy, aby przeczytać skład, jeśli dominują dodatki i barwniki, to nie warto ich używać. Wolą świeże i zdrowe produkty.